sobota, 20 grudnia 2014 roku
Bokserki z brązowymi medalami Drukuj
Boks

W ramach Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, w Gliwicach odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet. W czasie czterodniowych zmagań we wszystkich kategoriach wiekowych bardzo dobrze walczyły łódzkie dziewczęta, które wywalczyły trzy brązowe medale – Julia Radys i Anna Andrzejewska z Gwardii Łódź oraz Natalia Biernasiak z Boks Turu. W gliwickim ringu zaprezentowała się także Patrycja Buczyniak (Boks Tur).

W kategorii wiekowej kadetów (15-16 lat) w wadze do 50 kg Julia Radys w półfinale uległa aktualnej mistrzyni Polski Paulinie Gruchale z klubu Boxing Team Chojnice 3:0. W seniorkach, również w wadze do 50 kg, 20-letnia Anna Andrzejewska przegrała w półfinale z wielokrotną mistrzynią i reprezentantką Polski 25-letnią Sandrą Drabik z klubu Boxing Kielce.

Obie juniorki Boks Turu Natalia Biernasiak (do 51 kg) i Patrycja Buczyniak (54 kg) zaliczyły po zwycięstwie i porażce. Natalia po awansie do półfinału, uległa po wyrównanym boju mistrzyni Europy i brązowej medalistce mistrzostw świata Kamili Zawół. Debiutująca w tak dużej imprezie Patrycja Buczyniak przegrała w ćwierćfinale z mistrzynią Polski Mirellą Balcerzak (Skorpion Szczecin).

Trenerami są Stanisław Pisarek (Gwardia) oraz Zbigniew Turski (Boks Tur). W turnieju startowało 105 zawodniczek z 55 klubów w tym reprezentantki Białorusi, Holandii, Ukrainy, Kosowa, Niemiec i Czech.

Sportowa Łódź

PRZECZYTAJ TAKŻE O BOKSIE

Polacy bili się w Chemnitz jak nigdy

Bokserzy z Łodzi bardzo dobrze wypadli w XXII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Chemnitz (Niemcy), zajmując trzy drugie miejsca i jedno trzecie.

Srebro do kompletu

Mariusz Koch (Rudzki Klub Sportowy Łódź) dołożył do swojej kolekcji kolejny medal mistrzostw Polski. W Wałczu wywalczył srebrny medal w kategorii młodzieżowca.

Wilk pokazał dobry boks

Dariusz Wilk z Rudzkiego Klubu Sportowego dostał od trenera kadry juniorów powołanie na XXXVIII Międzynarodowy Drużynowy Turniej Bokserski „Nadziei Olimpijskiej” im. Ryszarda Redo. Wykorzystał...

Łodzianie skutecznie walczyli na Verze

W hali sportowej Vera Sport odbył się zorganizowany przez Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi ogólnopolski Turniej Bokserski. Łódzkie bokserki i bokserzy odnieśli wartościowe zwycięstwa.

Jedynaczka z Łodzi odpadła w ćwierćfinale

W Lublinie trwają mistrzostwa Polski seniorek w boksie. Łódź reprezentowała tylko Anna Andrzejewska z Gwardii.